WTA Rzym. Iga Świątek - Madison Keys. Polka w półfinale! Rywalka nie miała szans

2024-05-14, 15:38

Iga Świątek w świetnym stylu awansowała do półfinału turnieju w Rzymie . Foto: PAP/EPA/ETTORE FERRARI

Iga Świątek awansowała do półfinału turnieju WTA 1000 rozgrywanego na kortach ziemnych w Rzymie! Polska tenisistka wygrała z Amerykanką Madison Keys 6:1, 6:3.

• Iga Świątek walczy o trzeci tytuł w Rzymie. Polska tenisistka jest na dobrej drodze, by znowu wygrać turniej na kortach Foro Italico
  • W półfinale rywalką Polki będzie Amerykanka Coco Gauff lub Chinka Qinwen Zheng

Iga Świątek wygrywała turniej w Rzymie w 2021 i 2022 roku. W tegorocznej edycji imprezy rozgrywanej na kortach Foro Italico liderka światowego rankingu pewnie zmierza po kolejny triumf.

22-letnia Polka była faworytką meczu z Keys. Iga Świątek wygrała trzy z czterech wcześniejszych meczów z amerykańską tenisistką. We wtorek udowodniła swoją wyższość po raz kolejny.

Wtorkowe starcie było dla tenisistek rewanżem za półfinał turnieju WTA 1000 w Madrycie, który obie tenisistki rozegrały półtora tygodnia wcześniej. Znowu Iga Świątek wygrała w dwóch setach.

Polka od początku meczu była bardzo skoncentrowana, popełniała niewiele błędów własnych i wykorzystywała każdą okazję, którą sprezentowała jej rywalka, co szybko zaowocowało przełamaniem. Amerykanka zdołała wygrać drugiego gema przy swoim podaniu, nie tracąc przy tym punktu, jednak od tego momentu została całkowicie zdominowana przez liderkę światowego rankingu, która zwyciężyła w czterech kolejnych gemach i pierwszym secie 6:1.

Początek drugiej partii był znacznie bardziej wyrównany, już w pierwszym gemie niżej notowana zawodniczka miała nawet dwie piłki na przełamanie, nie wykorzystała ich jednak, czego mogła później mocno żałować, ponieważ już pierwszą okazję do przełamania wykorzystała Iga Świątek, obejmując prowadzenie 3:1.

W kolejnych gemach Keys miała jeszcze pięć szans na zwycięstwo przy serwisie rywalki, ale Polka przezwyciężyła trudne momenty i utrzymała podanie, zwyciężając zdecydowanie 6:3. Pojedynek trwał godzinę i 17 minut.

O finał Iga Świątek zmierzy się ze zwyciężczynią pojedynku rozstawionej z numerem trzecim Amerykanki Coco Gauff z turniejową "siódemką" Chinką Qinwen Zheng.