WTA Madryt. Iga Świątek - Sara Sorribes Tormo. Popis polskiej tenisistki w walce o ćwierćfinał

2024-04-29, 13:49

Iga Świątek podczas meczu z Sarą Sorribes Tormo . Foto: Manu Fernandez/Associated Press/East News

Iga Świątek pokonała Hiszpankę Sarę Sorribes Tormo 6:1, 6:0 w meczu 1/8 finału turnieju rangi WTA 1000 na kortach ziemnych w Madrycie. Polska tenisistka jest najwyżej rozstawioną zawodniczką w imprezie w stolicy Hiszpanii, a jej ćwierćfinałową rywalką będzie Brazylijka Beatriz Haddad Maia.

• Iga Świątek wygrała już trzy mecze podczas tegorocznego turnieju w Madrycie. W walce o ćwierćfinał pewnie wygrała z Sarą Sorribes Tormo
  • Polska tenisistka była zdecydowaną faworytką poniedziałkowego starcia. Wygrała wszystkie wcześniejsze mecze z Sorribes Tormo i utrzymała świetną passę pojedynków z Hiszpanką

Iga Świątek źle zaczęła poniedziałkowy mecz, bo niespodziewanie została przełamana już w pierwszym gemie. Potem jednak liderka światowego rankingu w pełni przejęła kontrolę nad meczem.

Dość powiedzieć, ze Polka wygrała... dwanaście kolejnych gemów. O ile w pierwszym secie Sara Sorribes Tormo stawiała jej jeszcze trudne warunki, o tyle w drugiej partii 22-letnia faworytka rządziła i dzieliła na korcie. Dość powiedzieć, że przez cały drugi set Hiszpanka wygrała tylko... pięć punktów.

W ćwierćfinale rywalką najwyżej rozstawionej w turnieju Igi Świątek, która przed rokiem dotarła w Madrycie do finału, będzie Beatriz Haddad Maia. Brazylijka pokonała w 1/8 finału Greczynkę Marię Sakkari 6:4, 6:4.