ATP Madryt. Koncertowy pierwszy set i kłopoty w drugim. Hurkacz pokonał Drapera

2024-04-26, 17:19

Hubert Hurkacz w meczu drugiej rundy turnieju ATP Madryt wygrał z Brytyjczykiem Jackiem Draperem. Foto: PAP/EPA/JUANJO MARTIN

Hubert Hurkacz pokonał Brytyjczyka Jacka Drapera 6:1, 7:5 w meczu drugiej rundy turnieju ATP w Madrycie. Polak w pierwszym secie błyskawicznie poradził sobie z rywalem, w drugim musiał mocno się napracować, by wywalczyć zwycięstwo.

ATP Madryt: Hurkacz znów nie dał szans Draperowi

27-letni wrocławianin zajmuje w światowym rankingu dziewiąte miejsce, natomiast w turnieju jest rozstawiony z "ósemką". 22-letni Draper plasuje się w rankingu ATP na 43. pozycji. Na papierze to starcie zapowiadało się na spacerek i... wszystko wskazywało, że właśnie tak będzie.

Pierwszy set zakończył się bardzo szybkim zwycięstwem Polaka, który szedł jak burza i ograł Brytyjczyka 6:1. W drugiej odsłonie tego pojedynku zaczęły się schody, a Draper postraszył wyżej rozstawionego zawodnika. Ostatecznie Hurkacz zdołał jednak wrócić do gry, wygrywając 7:6 i zapewniając sobie przepustkę do kolejnej rundy madryckiej imprezy.

Draper należy do grona zawodników, których Hurkacz zna bardzo dobrze. Było to już piąte starcie tych zawodników, ale choć niecały miesiąc wcześniej panowie mierzyli się w portugalskim Estoril i ich spotkanie było z rodzaju tych "na noże", to właśnie Polak wyciągnął z niego lepsze wnioski i znów zostawił Brytyjczyka z poczuciem niedosytu, odnosząc czwarte zwycięstwo.

- Cieszę się z tego, jak rozegrałem całe spotkanie. Grałem z nim niedawno i miałem okazję przeanalizować, co mogę zrobić lepiej. W pierwszym secie grałem solidnie, agresywnie. Drugi był bardziej wyrównany, bo Jack podniósł swój poziom gry - ocenił Hurkacz w krótkiej rozmowie bezpośrednio po meczu.

Drabinka turnieju w Madrycie wygląda korzystnie dla Hurkacza - w turniejowej ćwiartce wyżej rozstawiony od Polaka jest tylko Niemiec Alexander Zverev i to właśnie turniejowa "piątka" jest potencjalnym przeciwnikiem naszego tenisisty w ćwierćfinale.

Następnym rywalem wrocławianina będzie Niemiec Daniel Altmaier.